Czakry. Czym są i za co odpowiadają…

Z pewnością wiele razy słyszałeś / słyszałaś o czakrach. Niemniej może nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne dla Twojego życia one są – zarówno pod względem energetycznym, jak i stricte somatycznym. Zatem czym są czakry i za co odpowiadają w naszym życiu? Zapraszam do zapoznania się z dzisiejszym wpisem.

Jeśli wiesz lub przypuszczasz, że Twoje czakry nie są właściwie zharmonizowane zapraszam Cię do zapoznania się z moją ofertą: diagnozuję i harmonizuję czakry (także na odległość z pomocą diagramu) – więcej informacji znajdziesz tutaj: http://guslarzpolski.pl/cennik/

Czakry, to nic innego, jak specyficzne centra energetyczne, które znajdują się w naszym ciele i są usytuowane wzdłuż ludzkiego kręgosłupa. Dzięki swojemu ułożeniu odpowiadają za swobodny przepływ energii pomiędzy duszą (psyche) a ciałem i wszystkimi jego organami. Charakterystyczną cechą czakr jest to, że każda z nich odpowiada za inny organ oraz emocje i zachowania człowieka.

Wyróżniamy 7 głównych czakr, na których warto się skupić jeśli chcemy żyć zdrowo, szczęśliwie i nie borykać się z wieloma problemami dowolnej natury. I tak, zaczynając od “dołu” wyróżniamy:

  1. Czakrę podstawy – zwaną również czakrą korzenia.

Z samej nazwy można już częściowo wywnioskować, czym jest czakra podstawy i za co odpowiada w naszym życiu. Trzyma nas ona “przy ziemi” (uziemia) a nadto energetyzuje i dodaje nam sił. Podobnie jak drzewo nie może żyć i rozwijać się bez korzenia, przez który pobiera wszelkie niezbędne mu substancje życiowe i wodę, tak i człowiek nie może szczęśliwe żyć bez kontaktu ze swoją matką – Ziemią. Przez tę czakrę możemy swobodnie pobierać korzystną dla nas energię ziemi i stabilizować swoje życie w każdym jego aspekcie. Jeśli czakra ta jest “zanieczyszczona” – zbyt szybko lub zbyt wolno wibruje, wówczas będziemy niechętni do życia, a każda sprawa będzie urastać do problemu niewyobrażalnego do rozwiązania. Zaczną pojawiać się kłopoty z układem nerwowym. Człowiek będzie odczuwał senność, będzie również zdecydowanie bardziej narażony na depresję… Możemy również mieć niewyobrażalne pokłady “złej” energii, która będzie rodzić konflikty w życiu osobistym i zawodowym.

2. Czakrę sakralną.

Pełni ona dość przyjemne funkcje 🙂 dzięki niej mamy dobry nastrój, jesteśmy płodni i kreatywni. Można by rzecz, że jest ona motorem napędowym naszych działań w sferze tworzenia.

Jeśli nie działa poprawnie (jest zanieczyszczona) objawia się niezdrowym podnieceniem i seksoholizmem. W takim wypadku będziemy odbierani przez otoczenie (zgodnie ze stanem faktycznym) jako osoby, które pragną od życia wyłącznie przyjemności, bez okazywania jakiegokolwiek wysiłku z własnej strony. Bardzo często czakra sakralna jest zanieczyszczona u osób, u których diagnozuje się narcystyczne zaburzenie osobowości.

3. Czakrę splotu słonecznego.

Miejsce zwane splotem słonecznym motywuje nas do pracy, stawiania sobie i osiągania zamierzonych celów życiowych. Odpowiada za zaangażowanie i nasze zdrowie psychiczne.

Jeśli jest w złym stanie objawia się trudnościami w najdrobniejszych czynnościach dnia codziennego (dom, praca, biznes, etc.) , brakiem pewności siebie, nadmiernym zmęczeniem i wzrostem poziomu stresu. Ponadto wywołuje wówczas problemy z układem pokarmowym (np. często pojawiające się “zgagi” bez fizycznej przyczyny).

4. Czakrę serca.

Z samej nazwy tej czakry możemy (podobnie, jak w przypadku czakry korzenia) wywnioskować, że odpowiada ona za sferę uczuć oraz emocji. Działająca właściwie (sprawnie) czakra serca sprawia, że kochamy i jesteśmy kochani. Jesteśmy empatyczni i życzliwi zarówno dla siebie (co niezmiernie ważne!), jak i dla innych ludzi (i wszelkich, żyjących istot oraz natury).

Zanieczyszczona i źle działająca (niewłaściwie wibrująca) czakra serca powoduje problemy w uczuciach (miłości) i ogólnie złe relacje i interakcje z innymi ludźmi. Nie mamy też właściwego odbioru samego siebie. Czujemy się wewnętrznie źle, niedopasowani do otoczenia i świata. Występuje skłonności do użalania się nad sobą a przebywanie z osobami bliskimi (rodzina, przyjaciele) nie sprawia nam najmniejszej przyjemności.

5. Czakrę gardła.

Odpowiada ona za relację oraz komunikowanie się z innymi, głównie na planie twórczym i zawodowym. Jeśli działa poprawnie jesteśmy charyzmatyczni i bez problemu nawiązujemy nowe kontakty czy przyjaźnie.

Źle działająca powoduje problemy z pracą i relacjami międzyludzkimi. Popadamy w stagnację i nie jesteśmy w stanie tworzyć i wprowadzać w życie nowych pomysłów. Nie jesteśmy chętni, aby wyrazić własne zdanie oraz czujemy się osłabieni fizycznie.

6. Czakrę trzeciego oka.

Pod tym wyrażeniem kryje się nasza ludzka intuicja (oraz w niektórych przypadkach zdolność do jasnowidzenia). Jeśli funkcjonuje poprawnie – jest otwarta i wibruje w sposób właściwy zyskujemy w niej sprzymierzeńca w postaci pobudzonej wyobraźni i przeczuć, co do mających się wydarzyć zjawisk i okoliczności.

Kiedy czakra trzeciego oka jest w złym stanie (zamknięta, zanieczyszczona, źle wibrująca) wtedy bierzemy wszystko dosłownie, nie potrafiąc znaleźć nigdzie drugiego dna, czy głębszego kontekstu. Może to powodować wiele problemów na fizycznym planie naszego życia, w dowolnym jego aspekcie.

7. Czakra korony.

Ostatnia z 7 głównych czakr naszego organizmu. Dzięki jej prawidłowemu działaniu jesteśmy mądrzy i spostrzegawczy. Widzimy sprawy takimi, jakie są i mamy zdolność do jasnego myślenia.

Jeśli czakra ta jest zanieczyszczona stajemy się otępiali i mamy problemy z duchową i mentalną (umysłową) stroną życia. Marazm i smutek dopadają nas praktycznie każdego dnia.

Jak widzisz czakry – nasze centra energetyczne mają bardzo istotny wpływ na komfort życia. W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie każdego dnia bierzemy udział w swoistym wyścigu szczurów i jesteśmy narażeni na negatywne działanie energetyczne zdobyczy nowoczesnej techniki i technologii, w sposób szczególny powinniśmy dbać o stan czakr i swoją barierę energetyczną.

Jeśli zauważasz u siebie któryś z w/w (choć opis jest oczywiście okrojony na potrzeby niniejszego wpisu) objawów zanieczyszczenia czakry (lub kilku) skontaktuj się ze mną. Przeprowadzimy dla Ciebie diagnostykę i harmonizowanie (oczyszczanie), a następnie ładowanie Twoich czakr w 7 zabiegach (po jednym każdego dnia), podczas których przez 30 minut będę sprawiał, aby Twoje centra energetyczne stały się takimi, jakimi być powinny! Efekty będziesz zauważać na bieżąco!

Pozdrawiam Cię kimkolwiek jesteś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *