Tarot krok po kroku – kurs dla zainteresowanych.

Tarot to narzędzie dywinacyjne, które od wielu lat wzbudza rozmaite odczucia – czasem kontrowersje.

Nie mamy pewności, co do jego pochodzenia. Najpopularniejsza teoria głosi, że pochodzi ze starożytnego Egiptu, jednak nie ma żadnych, pewnych dowodów na poparcie tej tezy.

Bez względu na to skąd Tarot pochodzi, kiedy powstał i kto zapoczątkował przewidywanie przyszłości za jego pomocą nie ulega wątpliwości, że jest jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) i najbardziej popularnych sposobów na uchylenie rąbka tajemnicy co do naszych losów w przyszłości.

Tarot jednak nie jest wyrocznią! I w żaden sposób nie może być traktowany w ten sposób. Dzięki kartom możemy przewidzieć najbardziej prawdopodobne i możliwe scenariusze, jednak pamiętać należy, że to od nas samych zależy czy się one spełnią, czy też wybierzemy całkowicie inną drogę.

Będąc doradcą na jednym z największych, polskich portali wróżebnych (link do mojej strony na portalu https://wrozbytarot.online/ekspert/guslarz-polski/) każdego dnia staram się pomagać wielu klientom. Niestety niektórzy traktują Tarot jako bezwzględną wyrocznię i proszą o odpowiedź kart nawet na najbardziej prozaiczne pytania. Takie postępowanie nie jest dobre. Odbiera nam bowiem całą siłę sprawczą i podporządkowuje nasze działania decyzji, którą ujawniają karty.

Tarot to świetne narzędzie do ustalania możliwych scenariuszy wydarzeń w przyszłości. Pomaga nam wybrać właściwą drogę – jeśli ostrzega, możemy zmienić kurs. Ponadto karty te potrafią bezbłędnie ocenić np. nasz stan zdrowia.

Z tego względu postanowiłem w kolejnych 22 wpisach omówić Wielkie Arkana czy też Wielkie Tajemnice. 22 karty, które mówią o istotnych wydarzeniach i sprawach w naszym życiu. Do wróżenia z Tarota można wykorzystać tylko Arkana Wielkie lub wzbogacić wróżbę o Arkana Małe. Osobiście w 90% przypadków używam wyłącznie kart Wielkiej Tajemnicy.

W każdy wtorek, począwszy od dnia 04 maja 2021 roku na tym blogu pojawi się charakterystyka 1 konkretnej karty Wielkich Arkan. Dzięki temu poznacie jej znaczenie ogólne, opis osoby, którą karta reprezentuje, informacje wynikające ze znaczenia karty w sferze zdrowia, miłości, pracy (życia zawodowego) oraz ogólną radę karty w danej sytuacji.

Dzięki temu każdy w prosty sposób będzie mógł rozpocząć swoją przygodę z kartami Tarota, do czego bardzo zachęcam. Tych kart nie należy się obawiać. W przeciwieństwie do tego, co twierdzi Kościół katolicki nie są one narzędziem szatana i nie prowadzą do opętania! Używając kart Tarota – czy to dla siebie, czy dla osób trzecich możesz spokojnie wyzbyć się wszystkich obaw.

Kiedy skończymy omawiania 22 kart Wielkich Arkan, przedstawię Wam proste rozkłady na każdą okazję oraz omówię rodzaje talii, dostępne w tej chwili na rynku. Ze względu na fakt, iż jest ich bardzo dużo wybiorę te, które są moim (subiektywnym) zdaniem najlepsze. Prawdą jednak jest, że jeśli chcecie na poważnie wejść w świat kart Tarota musicie sami dokonać wyboru talii, która najbardziej Was pociąga i najlepiej do Was przemawia.

Zapraszam wszystkich serdecznie – zaczynamy jutro, tj. we wtorek 4 maja 2021 roku od karty Głupca, oznaczonej symbolem “0”.

Pozdrawiam Cię kimkolwiek jesteś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *