Wielkie Arkana – karta 1 – Głupiec.

Głupiec, to 1 karta w talii Tarota oznaczona symbolem “0”.

Jest to karta wyjątkowa. Symbolizuje nowy początek, a zarazem narodziny konkretnego człowieka.

Osoba, którą opisuje karta, to człowiek młody lub dziecko. Beztroski marzyciel o ekscentrycznej duszy. Człowiek wewnętrznie czysty, młody duchem. Impulsywny. Można powiedzieć, że czasami działający całkowicie nieracjonalnie. Bałaganiarz i rozrzutnik.

Charakter osoby, przedstawionej na karcie Głupca można opisać w następujący sposób:

  • w myślach ma chaos. Ciągle zmienia nastroje. Jednocześnie jednak jest pełen radości życia, ma wspaniałą wyobraźnię a także mnóstwo talentów. Jako dziecko jest lekkomyślny i ma skłonności do ignorowania porażek i problemów oraz unikania trudności w życiu. Nie potrafi skoncentrować się na jednym zadaniu i pewnie dlatego jest klasycznym przykładem tzw. “słomianego zapału” czy “słomianego ognia”. Ma również dość słabą wolę. To osoba wielce kapryśna, która w życiu kieruje się iluzjami. Ze względu na fakt, iż nie przeszkadza mu (jej) brak poczucia bezpieczeństwa, pakuje się w rozmaite kłopoty. Często przez swoje lenistwo czy niedbałość. Jest naiwny (a) i niedojrzały emocjonalnie. Bardzo próżny (a).

Kiedy pytasz o konkretną sytuację lub sprawę (lub pyta o nią Twój klient), karta Głupca mówi iż zaczyna się nowy cykl przeznaczenia. Pojawiają się możliwości o niezbyt sprecyzowanym charakterze. Choć istnieje potrzeba odnalezienia własnej drogim to kompletnie nie widać właściwego kierunku. Karta oznacza również jakąś imprezę, przygodę, beztroską podróż. Ale… oznacza też kłopoty, w jakie można wpędzić się z braku rozwagi i nieumiejętności przewidywania konsekwencji swoich czynów – w zależności od konkretnego kontekstu pytania.

W kategorii zdrowia, karta Głupca mówi nam o niestabilnym systemie nerwowym, skłonności do bagatelizowania potencjalnych skutków choroby, a także o możliwych stłuczeniach, skaleczeniach, etc. Ogólnie – wskazuje na lekceważenie własnego (lub klienta) zdrowia i samopoczucia.

W kategorii miłości Głupiec oznacza flirt bez zobowiązań i pierwsze, miłosne pragnienia.

W kategorii pracy (lub prowadzonej działalności gospodarczej, biznesu – ogólnie w kategorii zawodowej) znaczenie karty wskazuje na pierwsze zajęcie lub sugestię, aby zacząć robić coś zupełnie innego niż dotychczas.

Ogólna rada karty Głupca natomiast to idź naprzód! Staraj się jednak zauważać ludzi wokół siebie. Bądź twórczy (a). Nie obawiaj się. Możesz osiągnąć wszystko, czego zapragniesz.

UWAGA! Karta Głupca często przyjmuje wymowę sąsiednich kart. Usytuowany między pozytywnymi arkanami zapowiada pomyślny wynik. Kiedy zaś spoczywa obok kart negatywnych, wskazuje na możliwość popełnienia błędu czy też zły obrót spraw.

Karcie głupca przypisany jest żywioł powietrza i znak zodiaku Strzelec.

Komentarze do wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *