Wielkie Arkana – karta 10 – Pustelnik / Eremita.

Dziesiąta karta w kolejności w talii Tarota, oznaczona jest symbolem “IX” i jest nią Pustelnik, zwany inaczej Eremitą (niektóre talie). Liczba “9”, to symbol duchowej oraz intelektualnej doskonałości.

Osoba, którą reprezentuje ta karta, to człowiek szlachetny i myślący. Łaknie samotności oraz wolności osobistej. Ma dużą intuicję. Pustelnik to psycholog, nauczyciel, naukowiec, filozof, teolog lub lekarz. Generalnie karta reprezentuje starszego człowieka.

Eremita ma następujące cechy charakteru: mądrość, koncentrację, altruizm, empatię i umiarkowanie. Perfekcję i dystans do siebie.

Sytuacja lub sprawa, o którą pytasz (lub pyta Twój klient) opisywana przez tę kartę mówi o potrzebie zachowania milczenia. Informuje też, że pewnych spraw nie da się przyspieszyć. Oferuje pomoc i radę. Wieszczy konieczność spowolnienia działań i ewolucję (nie rewolucję) w każdym aspekcie sprawy.

W aspekcie zdrowia Pustelnik wskazuje na konieczność mobilizacji sił życiowych.

W odniesieniu do miłości (uczucia i emocje) pokazuje nam uczucie, w którym dużą rolę odgrywa zrozumienie i współodczuwanie, a nie erotyka. Zasadniczo karta ta wskazuje na brak zainteresowania seksem.

W przedmiocie dotyczącym pracy (prowadzenia własnego interesu) pokazuje nam, iż powinniśmy zająć się czymś, co również będzie służbą dla innych ludzi. Wskazuje na pracę w odosobnieniu.

Rada karty: zachowuj swoje sprawy dla siebie. Czas jest Twoim sprzymierzeńcem. Ufaj i zdaj się na los.

Z kartą Eremity połączone są: planeta Saturn i znak zodiaku Panna.

Pozdrawiam Cię kimkolwiek jesteś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *