Wielkie Arkana – karta 2 – Mag.

Mag, to 2 karta w talii Tarota, oznaczona symbolem “1”.

Karta Maga opisuje nam człowieka jako inteligentnego, wszechstronnie rozwiniętego – młodego. Aktywnego, niezależnego oraz sprawiedliwego. Jest twórczy. Ma poszukującą naturę. Chce samodzielnie kierować swoim życiem. Jest dumny z siebie. Myśli pozytywnie. Z zawodu może być dyplomatą, prawnikiem czy naukowcem. Jest również doskonałym wróżbitą, wizjonerem i przywódcą.

Wypełnia go energia i optymizm. Jest bystry i niezależny. Ciekawy świata. Posiada niezwykłą łatwość w nawiązywaniu kontaktów (każdego rodzaju). Konsekwentny w działaniu i odpowiedzialny za własne decyzje. Cechuje go intuicja i racjonalizm jednocześnie. Niczego się nie boi więc dąży do kolejnych wyzwań.

Kiedy pytasz o konkretną sytuację lub sprawę (lub pyta o to Twój klient), karta Maga oznacza budzenie się samowiedzy. Pojawienie się nowego etapu lub nowych okoliczności. Karta zapowiada także walkę z władczymi osobami (rodzice, partner, szef). Ukonkretnienie planów, pojednanie z przyjaciółmi, a także zagłębienie się w życie wewnętrzne i rozpoznanie własnych możliwości duchowych.

W zdrowiu karta Maga wskazuje na dobre samopoczucie, odporność, jak również na pierwsze efekty terapii i kompetentnego lekarza.

W zakresie miłości (uczuć) Mag mówi nam o pomyślnym małżeństwie, satysfakcjonującym układzie erotycznym, oświadczynach oraz o nowym kochanku / kochance.

W aspektach związanych z pracą czy biznesem, karta Maga wieszczy nową pracę lub pozytywne zmiany w dotychczasowej. Mówi też o korzystnej transakcji, inwestycji, awansie, dobrym starcie – ogólnie o sukcesie w tej dziedzinie życia.

Karta Maga w rozkładzie radzi nam najpierw zastanowić się, a dopiero potem działać. Koniecznie należy zachować aktywność w każdym aspekcie życia. Nie wolno nam “grzeszyć” biernością ani zaniechaniem.

Karcie Maga przypisana jest planeta Merkury oraz znak zodiaku Bliźnięta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *