Wielkie Arkana – karta 3 – Arcykapłanka.

Arcykapłanka reprezentuje kobiecą siłę duchową. Postrzega się ją jako następczynię dwóch, staro egipskich bogiń: Izis i Hathor. Według kabalistów Arcykapłanka jest również żeńskim aspektem Boga.

Osoba reprezentowana przez tę kartę, to człowiek godny zaufania (kobieta lub wrażliwy mężczyzna o tzw. “kobiecych” cechach charakteru). Z reguły daje – nie bierze. Nie bardzo potrafi powiedzieć “nie”. Pomaga instynktownie, ale – choć nie mówi tego głośno, pragnie otrzymać emocjonalną rekompensatę za swoje wysiłki. Stara się każdego zrozumieć i usprawiedliwić. Unika konfliktów. Pomimo starań nie potrafi zmienić schematów własnego zachowania i reakcji. Ma intuicję oraz bogate życie wewnętrzne. Oddana żona i matka. Wiedźma.

Do cech charakteru osoby reprezentowanej przez kartę Arcykapłanki należą: mądrość, subtelność, uczuciowość. Bycie miłą i otwartą, nie narzucającą się. Jest ufna, bezinteresowna i dyskretna. Ugodowa – niestety ma tendencję do ignorowania faktów.

W ogólnym znaczeniu karta ta opisuję Twoją sprawę (lub sprawę Twojego klienta) następująco: pomyślność, bezpieczeństwo i spokój. Pojawiające się szanse na realizację zamierzeń. Pomoc i ochrona. Wtajemniczenie. Czas sprzyjający rozwojowi duchowemu. Karta ta może oznaczać również spotkanie inspirującej i mądrej nauczycielki życia. Wieszczy rozkwit talentów w dziedzinach artystycznych i ezoterycznych – np. zdolności do jasnowidzenia.

W aspekcie związanym ze zdrowiem mówi o tym, że Ty lub osoba pytająca macie przeciętne zdrowie. Wykazujecie się niesystematycznością w leczeniu. Wskazuje na choroby piersi, krwi i limfy oraz na dolegliwości o podłożu psychosomatycznym, czasem trudne do zdiagnozowania. Wskazuje na częste przeziębienia oraz skłonność do melancholii.

W sferze miłości Arcykapłanka zdradza pragnienie głębokiego związku emocjonalnego, a także prognozuje dobrą miłość.

W odniesieniu do pracy i biznesu daje nam poczucie pełnej realizacji zawodowej i pracy zgodnej z powołaniem.

Arcykapłanka pojawiająca się w rozkładzie radzi, aby zająć się pracą z podświadomością. Poznać siebie i zmierzyć się z prawdą o własnej “ciemnej stronie”.

Karcie Arcykapłanki przypisany jest Księżyc oraz znak zodiaku Ryby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *