Wielkie Arkana – karta 4 – Cesarzowa.

W dzisiejszym wpisie omówimy czwartą kartę talii Tarota, oznaczoną symbolem “3” – Cesarzową.

Cesarzowa łączy w sobie energię Maga i Arcykapłanki. Symbolizuje archetyp matki, uosabia naturę (biologię) i władzę.

W przypadku kobiety – karta ta wskazuje na osobę, która mocno stąpa po ziemi. Umiejętnie łączy sprawy zawodowe z obowiązkami domowymi. Do szczęścia potrzeba jej pracy, adoracji i seksu. Lubi pieniądze. Jest praktyczna, zręczna, wpływowa i uporządkowana. To świetna matka, czuła kochanka, kochająca siostra. Dobra przyjaciółka i znakomita szefowa. Potrafi pielęgnować urodę i zwraca uwagę na strój oraz piękno natury.

W przypadku mężczyzny – karta ta wskazuje, że mężczyzna poślubił odpowiednią partnerkę oraz pozostaje w serdecznym kontakcie z matką. W osiągnięciu przez niego kariery bardzo często pomaga mu dobrze “ustawiona” kobieta.

W przypadku kobiet, Cesarzowa wskazuje na następujące cechy charakteru: aktywność, samodzielność, stabilność emocjonalna. Opanowanie, ambicja, żywotność. Świadomość własnej wartości. Uczciwość w uczuciach oraz sprawach materialnych. Optymizm i zmysłowość. Rozwinięta intuicja.

W przypadku mężczyzn, karta mówi o: uznaniu autorytetu oraz kompetencji towarzyszki życia.

Ogólne znaczenie sytuacji, o którą pytasz (lub, o którą pyta Twój klient) w wizerunku Cesarzowej: twórcza i sprawcza energia tej karty może realizować się na planie fizycznym (np. ciąża) bądź intelektualnym. Karta wieszczy pomoc oraz poprawę sytuacji. Mówi również o pomyślnym małżeństwie i zasobności materialnej.

W aspekcie zdrowia, Cesarzowa wskazuje na jego zadowalający poziom.

W miłości opisuje satysfakcjonujące i trwałe uczucie.

W sprawach zawodowych (praca, własny biznes) ukazuje nam możliwość osiągnięcia wysokiej pozycji zawodowej – awans, pieniądze.

Ogólna rada karty: wyznacz sobie cel i skoncentruj się na nim. Nie zapominaj o kontakcie z przyrodą.

Do karty Cesarzowej przypisane są: planeta Wenus i znak zodiaku Byk.

Komentarze do wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *