Wielkie Arkana – karta 5 – Cesarz.

Po Cesarzowej, kolejną kartą w naszym mini kursie Wielkich Arkan tarota jest karta 5 w kolejności, oznaczona symbolem “4” – Cesarz.

Cesarz jest mężem Cesarzowej. Symbolizuje patrialchalnych władców, którzy niegdyś podporządkowali sobie ludy, oddające cześć żeńskim bóstwom.

Cesarz opisuje człowieka będącego raczej szefem niż podwładnym. Bywa troskliwym małżonkiem, lecz w jego życiu ogromnie liczy się kariera zawodowa. Jest osobą niesłychanie odpowiedzialną, która daje innym poczucie bezpieczeństwa. Zwierzchnik, przywódca, ojciec, mąż, starszy brat.

W przypadku kiedy Cesarz reprezentuje kobietę, nie ma wątpliwości, że to ona “nosi spodnie” w rodzinie 🙂

Jeśli chodzi o cechy charakteru reprezentowane przez tę kartę, to należą do nich: ambicja, pracowitość, inteligencja, inicjatywa, pogoda ducha, rozsądek, odwaga, wierność, sprawiedliwość, wyrozumiałość oraz przestrzeganie prawa i kierowanie się zasadami.

W ogólnym ujęciu sprawy, o którą pytasz (lub pyta Twój klient), pojawienie się karty Cesarza mówi o zwycięstwie i sukcesie. Jakiś nowy lub lukratywny kontrakt. Pomyślna odmiana losu, protekcja ważnej osoby czy też dobra posada i związane z tym stabilizacja życiowa i finansowa. Karta oznacza również dobre małżeństwo, a dla kobiet – spotkanie odpowiedniego mężczyzny.

W kwestiach zdrowia Cesarza wskazuje na witalność i – jeśli chorujemy – wyzdrowienie (pełne). Mówi jednak o skłonnościach do uderzeń krwi do głowy.

W aspekcie miłości karta ta wskazuje nam na małżeństwo lub stały związek, zmysłowość, miłe relacje z płcią przeciwną i … opiekuńczy kochanek.

W pracy i biznesie wieszczy stały etat, rozwój zawodowy, wysoką pensję, korzystną transakcję pomyślny interes, duże dochody i obroty – jeśli prowadzisz własną firmę.

Rada karty to: nie szukaj wsparcia, lecz zacznij rozwiązywać własne problemy. Pracowitość zostanie nagrodzona!

Z kartą Cesarza powiązane są: planeta Mars i znak zodiaku Baran.

Pozdrawiam Cię kimkolwiek jesteś !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *