Wielkie Arkana – karta 6 – Wiara.

Dzisiaj kolej na 6 kartę Wielkich Arkan, oznaczoną symbolem “5”.

W mojej talii – Boski Tarot (choć nazwę uważam za niezbyt trafną) karta ta nazywa się Wiara. Jednak jest to ta sama karta, która w innych taliach nosi nazwę Kapłana lub Papieża. Zatem jeśli dysponujecie taliami z takim nazewnictwem, również dzisiejszy opis możecie do nich zastosować 🙂

Karta ta symbolizuje człowieka głęboko moralnego i stabilnego wewnętrznie. Takiego, który stara się żyć w sposób uporządkowany. Poszukuje własnej drogi do oświecenia – czy jeśli wolisz boga. Posiada silną samokontrolę. Jest konserwatywnym tradycjonalistą. Człowiekiem odpowiedzialnym za siebie i innych. Dobry mąż i ojciec.

Z cech charakteru, jakie oddaje karta Wiary wyróżnić można: optymizm, szczerość, obiektywizm, tolerancyjność, rozważność.

Ogólna sytuacja lub sprawa, o którą pytasz (lub pyta Twój klient) karta ta określa następująco: zapowiada szczęśliwą zmianę. Ewolucję. Porozumienie. Poznanie dzięki wiedzy. Spotkanie życzliwego człowieka. Zmianę miejsca zamieszkania lub podróż.

W aspekcie zdrowia Wiara zapowiada długowieczność. W przypadku choroby mówi nam o tym, że mimo, iż cierpimy, to te doświadczenia skłaniają nas do pozytywnych zmian. Wieszczy nam dobrą starość i spokojną śmierć fizyczną.

W sferze miłości karta Wiary wskazuje na dobrane małżeństwo i pomyślny związek.

W zakresie pracy i prowadzenia własnego biznesu mówi nam, iż nasze zajęcie jest zgodne z powołaniem. Zapowiada nowe propozycje i doskonałego szefa 🙂

Radą karty jest to, aby wytrwale poznawać samego / samą siebie. Medytować, wyznaczać sobie cel, a następnie konsekwentnie do niego dążyć.

UWAGA! Karta Wiary powstrzymuje negatywną energię karty Diabła!

Do karty tej przypisana jest planeta Wenus i znak zodiaku Byk.

Pozdrawiam Cię kimkolwiek jesteś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *