Z czego wynika popularność wróżb i usług ezoterycznych w Polsce…

Dzisiejszy wpis – nieco inny niż zwykle – ma za zadanie uświadomić nam dlaczego usługi ezoteryczne i polegające na wróżeniu z kart są w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularne…

Zgodnie z portalami, których profilem jest gospodarka, aktualnie rynek usług ezoterycznych warty jest niebagatelne 2 miliardy złotych !

Link do opracowania z portalu Bankier.pl : https://www.bankier.pl/wiadomosc/Branza-ezoteryczna-jest-w-Polsce-warta-miliony-2690010.html

Największym zainteresowaniem – po części dzięki pandemii COVID – 19 stały się tzw. usługi multimedialne, a więc wszelkiego rodzaju portale, zapewniające dostęp do choćby wróżb z kart Tarota. Najpopularniejszy i najbardziej rzetelny portal Wróżby Tarot On – Line ma już dziś kilkudziesięciu specjalistów, do których mam przyjemność należeć. Przez całą dobę zapewniamy naszym klientom możliwość konsultacji poprzez rozmowę telefoniczną, sms, czat czy kontakt mailowy. Ponadto – serwis niedawno uruchomił również oddzielny sklep, gdzie można dokonać zakupu różnych usług czy przedmiotów związanych z ezoteryką i magią szeroko pojętą. Serdecznie zachęcam Was do skorzystania z usług wróżek i wróżbitów, a w szczególności do kontaktu ze mną. Możecie to zrobić klikając w poniższy link https://wrozbytarot.online/ekspert/guslarz-polski

Czasy, w których żyjemy są od wielu lat bardzo niespokojne. Choć w Polsce czy Europie nie widać ciężkiej sytuacji – jesteśmy dość stabilnym monolitem, to jednak na świecie nie dzieje się dobrze. Zdobycze nowoczesnych technologii czy postęp nauki daje nam wiele, niespotykanych wcześniej możliwości, ale czyni nas również “globalną wioską”, gdzie dosłownie każdy z nas może w ciągu praktycznie 1 doby znaleźć się na drugim końcu świata. Ma to swoje oczywiste zalety, ale również niesie za sobą szereg niebezpieczeństw. I nie chodzi tu tylko o możliwość wybuchu globalnego konfliktu zbrojnego czy kryzysu gospodarczego. Ubiegłoroczna pandemia pokazała nam, że wystarczy jeden patogen po drugiej stronie kuli ziemskiej, który dostanie więcej niż 72 godziny czasu na niekontrolowane rozniesienie się i … już cały świat zostaje zainfekowany!

Sytuacja ta pokazała nam, również w Polsce i całej Europie, że nie możemy czuć się pewnie. Że nie możemy zawsze i wszędzie czuć się bezpieczni tylko dlatego, że nie ma wojen, żyje się na właściwym poziomie i ma dostęp do wszystkich zasobów nowoczesnego świata.

Nadal w naszym życiu jest sporo zmiennych. Nadal sporo niepewnych okoliczności i niebezpiecznych sytuacji.

Gdzie zatem szukać pocieszenia? Gdzie szukać rozwiązania spraw, które czekają na każdego z nas za życiowym zakrętem? W jaki sposób poznać przyszłość – choć w części odkryć jej tajemnice, aby można było zawczasu przygotować się na nadchodzące zdarzenia?

Odpowiedzią jest … szeroko pojęta ezoteryka. Magia. Wróżby. W tych aspektach nic nie zmieniło się od tysięcy lat. I choć Kościół katolicki z ogromną determinacją w przeszłości a stanowczością obecnie neguje usługi wróżbiarskie (i całą resztę usług o charakterze ezoterycznym), choć żyjemy w “XXI” wieku – okresie ogromnego rozwoju techniki, technologii i nauki (w szczególności medycyny, genetyki czy fizyki kwantowej) nadal ogromna rzesza ludzi korzysta z usług wróżek i wróżbitów, magów, uzdrowicieli, itp. na całym świecie. Trend ten nie omija oczywiście także i naszego kraju.

Człowiek od zarania dziejów zastanawiał się nad sensem swojego istnienia. Niestety żadna z wielkich ani pomniejszych religii mono czy politeistycznych nie daje odpowiedzi. Co więcej. Coraz częściej oryginalne teksty tzw. Świętych Ksiąg, tłumaczone ponownie przez najściślejsze umysły naukowe pokazują, że przez setki lat znaliśmy teksty celowo zmienione przez człowieka! Jest tak chociażby z chrześcijańska Biblią. Jednym z przykładów jest Księga Powtórzonego Prawa, która w rozdziale 32 wskazuje na istnienie wielu bogów, a aktualnie uznawany za najwyższego i jedynego boga jest tylko jednym z kilku tysięcy innych! Link do materiału źródłowego: https://www.youtube.com/watch?v=SpwzuuWFilY

Jak zatem można znaleźć odpowiedź w religii, która opiera się na kłamstwie?

Magia natomiast istnieje naprawdę! Nie tylko jest matką dzisiejszej nauki akademickiej (podobnie jak astrologia jest matką astronomii, alchemia – chemii, etc.), ale również coraz częściej zasady jej działania potwierdza fizyka, a w szczególności mechanika kwantowa – dość młoda dziedzina nauki z ogromną szansą na jej zrewolucjonizowanie.

Dzisiaj wiemy, że wszyscy i wszystko, co nas otacza – zarówno w skali mikro, jak i w skali całego wszechświata (czy wszechświatów) zbudowanej jest z tej samej energii. Hermetycy wiedzieli o tym w czasach starożytnego Egiptu!

Skuteczność pracy wróżek i wróżbitów (tych prawdziwych z powołaniem i wiedzą, a nie tych z “pustymi” certyfikatami wartymi tyle, ile papier, na którym zostały wydrukowane!), rytualistów, magów i wiedźm jest na tyle duża, że rynek rośnie z roku na rok. Przekonujemy się, że możemy choć w niewielkiej części poznać okoliczności, jakie niesie nam los. Możemy uchylić rąbka tajemnicy i zawczasu przygotować plan działania, aby Wszechświat współgrał z nami dla naszego ogólnego dobra w każdej dziedzinie życia.

Sukcesy rytualistów, poświęcających czas i ogromne pokłady energii dla innych, łączący ludzi, zdejmujący złorzeczenia, etc. to tylko kolejny przykład, w jaki sposób pomagać innych z wykorzystaniem umiejętności i darów.

Świat nie będzie spokojniejszy. Świat nie stanie się bardziej przyjazny. Nie wyeliminujemy zagrożeń, chorób, patogenów tworzonych sztucznie w laboratoriach. Nie unikniemy kryzysów gospodarczych, a w mniejszej skali – nie unikniemy problemów z pracą, finansami, zdrowiem czy relacjami międzyludzkimi. W tym zakresie na pomoc wielokrotnie przychodzi ezoteryka, magia, wróżby, itp. Dlatego są to usługi coraz bardziej popularne. Z tego powodu coraz więcej ludzi nie wstydzi się o nich mówić. Bez wątpienia wpływ na to ma również – całkowicie słuszny kryzys wiary, nie tylko w świecie chrześcijańskim. Czy można bowiem obawiać się kary za swoje “grzechy” kiedy np. przedstawiciele Kościoła katolickiego krzywdzą dzieci w sposób okrutny, skutkujący trwałą traumą na całe życie? Czy gdyby byli przekonani o istnieniu jedynego boga, nie obawialiby się kary za swoje czyny? Te sytuacje otwierają nam oczy. Na prawdę. Na moc, jaka drzemie w każdym z nas. Moc kreacji własnego życia i świata.

Dlatego jeśli czytasz ten tekst i jesteś katolikiem / chrześcijaninem zadaj sobie fundamentalne pytanie. Czy znam Biblię? Więcej – czy znam dokładnie przetłumaczony, oryginalny tekst, czy też raczej pobieżnie kiedyś przewertowałem ten zmieniony na przestrzeni wieków… Przestań obawiać się wróżb. Przestań obawiać się magii. Korzystaj z nich w jak najlepszym celu i bądź wreszcie w pełni szczęśliwym człowiekiem!

Pozdrawiam Cię kimkolwiek jesteś.

Komentarze do wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *