O świecach słów kilka…

Magia świec, to jedna z najpopularniejszych dziedzin sztuki magicznej na świecie.

Jest prosta, łatwa i jednocześnie dające całkiem niezłe rezultaty w świecie rzeczywistym. Dlaczego tak się dzieje, że często wystarczy zapalenie świecy we właściwym kolorze i odpowiednia intencja nacechowana emocjami osoby wykonującej rytuał, aby urzeczywistnić swoje marzenie?

O kolorach świec pisać nie będziemy.

Skupimy się na kwestii skuteczności ich zastosowania i powodów, dla których … no właśnie – są skuteczne!

Skuteczność świec w działaniach magicznych wynika z tego, że jedna świeca – niepozorny produkt (bez względu na to, czy wykonana z wosku pszczelego czy z parafiny – tutaj chodzi jedynie o wibracje i jonizację powietrza) skupia w sobie 4 żywioły Matki Ziemi. Wszystkie ona kumulują się w świecy i współdziałają ze sobą w sposób całkowicie naturalny.

Świeca zgaszona reprezentuje żywioł ziemi. Jest mu przypisana i choć jej kolor może częściowo klasyfikować ją do innego żywiołu, to jednak u podstaw jest właściwością żywiołu ziemi.

Kiedy ją zapalisz, do głosu dochodzi żywioł ognia – jeden z najwspanialszych żywiołów… Twórca i niszczyciel. Jako jedyny niszcząc tworzy coś nowego! Jest potężny i doskonały do praktycznie wszystkich możliwych rytuałów. W tej chwili Twoja świeca reprezentuje już dwa żywioły wzajemnie ze sobą współgrające.

Kiedy świeca się pali wydziela dym lub – jeśli powstała z naturalnego wosku pszczelego tylko energię cieplną. Jedno i drugie symbolizuje żywioł powietrza, który jest nieodzowny do tego, aby naszą intencję “puścić” do wszechświata. To właśnie żywiołowi powietrza zawdzięczamy działanie zaklęć i inwokacji, ponieważ słowo mówione czy szeptane przenosi się za jego pomocą. Zatem teraz Twoja świeca właśnie połączyła ze sobą trzy żywioły…

Ostatnim żywiołem jest żywioł wody. Również w tym przypadku reprezentuje go “topiąca” się świeca (wosk). Żywioł wody, podobnie jak ognia, może być zastosowany do wszelkiego rodzaju rytuałów, jednak najlepiej sprawdza się w tych związanych z oczyszczaniem i usuwaniem.

Paląca się świeca połączyła cztery żywioły ziemi. W tym właśnie tkwi jej siła, która przełożyła się na przestrzeni dziejów w jej ogromną popularność. Dzisiaj nikt z nas nie wyobraża sobie jakiegokolwiek działania magicznego bez zapalenia świecy. Podświadomie wiemy o opisanych powyżej cechach i o tym, że jedna, niepozorna świeca ma w sobie łączną moc wszystkich żywiołów. Fakt ten ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza dla początkującego adepta sztuki magicznej. W prosty i tani sposób może on bowiem zacząć swoją przygodę ze zmienianiem świata wokół siebie z pomocą magii świec!

Komentarze do wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *