Twoje własne miejsce mocy. Czyli słów kilka o domowym ołtarzu magicznym.

Nie można na poważnie podchodzić do praktyki magicznej bez miejsca, w którym będziemy mogli w ciszy i spokoju skutecznie odprawić dany rytuał, czy też wykonać określone działanie magiczne.

Do magii nie wolno podchodzić z dezaprobatą czy też pod wpływem incydentalnej emocji… To jak najbardziej poważna dziedzina naszego życia i prawdziwa sztuka! Zatem w pierwszym kroku wybierz właściwe miejsce.

W dawnych czasach magiczne ołtarze – miejsca mocy lokowano na zewnątrz – często w lasach lub przy domowych ogrodach. O ile dziś zbudowanie naszego ołtarza w lesie może przysparzać nie lada trudności, to ogród za domem nadal jest świetnym miejscem. Oczywiście o ile dopisuje pogoda.

Najbezpieczniejsze jest usytuowania ołtarza magicznego we własnym domu lub mieszkaniu, wybierając do tego spokojne i w pełni prywatne miejsce, do którego niekoniecznie mają dostęp wszyscy domownicy (chyba, że szanują Twoją pracę i podejście do życia).

Nie jestem zwolennikiem “sztywnych” reguł i kanonów – paradygmatów z przeszłości, które nijak nie przystają do czasów obecnych! Dlatego poniżej podam kilka ogólnych i bardzo prostych zasad, dzięki którym stworzysz swoje prywatne miejsce mocy (tak – ołtarz to również miejsce mocy!):

  1. Wybierz zaciszne miejsce w Twoim domu lub mieszkaniu, gdzie będziesz mógł / mogła się zamknąć i w pełni oddać działaniom magicznym. Ja swój ołtarz zbudowałem w sypialni na komodzie. Doskonały sposób, aby przebywać w miejscu mocy podczas snu (czyli w tym stanie umysłu, gdzie wiele rzeczy jest znaczącą bardziej sugestywnych i programowalnych!).
  2. Użyj materiałów, jakie najbardziej Ci odpowiadają. Z reguły unikaj jak ognia (chyba, że wykonujesz rytuał z jego udziałem rzecz jasna) syntetyków. Żaden plastik czy coś w podobnym stylu. Wyłącznie naturalne materiały. Do wyboru masz drewno, metal, kamienie (również te polne, “zwyczajne”), wodę, kryształy, piasek, etc.
  3. Podczas tworzenia swojego magicznego ołtarza kieruj się własną intuicją. Sam / sama najlepiej wiesz, co współgra z Twoją wewnętrzną energią, a właśnie to jest najważniejsze i decyduje o powodzeniu lub porażce danego rytuału czy działania.
  4. Zawsze dbaj o miejsce, na którym stoi ołtarz (komoda, stół, skrzynia na pościel, etc.). Nie dopuszczaj di sytuacji, w której na jego powierzchni lub tuż obok zgromadził się kurz czy inne zabrudzenia! To Twoja strefa sacrum i tak właśnie musisz ją traktować!

To wszystko! Nie szukaj nerwowo w sieci opisów, w jaki sposób stworzyć ołtarz. Obowiązuje tu zasada podobna do zaklęć… najlepsze są te, które stworzysz sam / sama!

Kiedy masz już swoje prywatne miejsce mocy, zapal ulubione kadzidło, białą świecę i chwilę pomedytuj… możesz zmieniać położenie rzeczy na ołtarzu – jeśli tylko Twój wewnętrzny głos Ci to podpowie. I pamiętaj! Ołtarz wcale nie musi być okazały! Często wystarcza biały talerzyk ze świecznikiem i świeczką. Wszystko zależy od Twojej inwencji i potrzeb!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *