Zasady tworzenia skutecznych zaklęć.

Powszechnie wiadomo, że skuteczne zaklęcie (inwokacja, ewokacja, etc.) jest nieodłącznym elementem każdego, wykonywanego przez nas rytuału.

Moc słowa (UWAGA! zwłaszcza “szeptanego”!) jest nieoceniona, a co więcej udowodniona naukowo, co nie zdarza się często w tak “tajemniczej” dziedzinie, jaką jest wpływanie na otaczającą nas rzeczywistość przy użyciu magii.

Nie bez powodu renesans przeżywają dziś usługi szeptuch – zwłaszcza z Podlasia i Ukrainy, które mocą szeptanego słowa potrafią dokonywać prawdziwych “cudów”. Nie jeden raz na stronie Guślarz Polski będę przedstawiał zaklęcia i rytuały polskich i ukraińskich (względnie rosyjskich) szeptuch (ale to temat na kolejne wpisy…).

Nie ma najmniejszego sensu, aby poszukiwać zaklęć z dawnych, minionych epok, uważając je za lepsze czy bardziej skuteczne od dzisiejszych. Wręcz przeciwnie! Dawne zaklęcia (np. z czasów średniowiecza czy romantyzmu) nie przystają do realiów dzisiejszego świata, a niejednokrotnie składniki niezbędne do wykonania danego rytuału są albo nieosiągalne, albo nieakceptowalne ze względów kulturowych (np. autentyczne czaszki zastępowane dzisiaj syntetycznymi wyrobami – równie skutecznymi!).

Najlepszym i najbardziej skutecznym zaklęciem (tak samo, jak najbardziej trafnym rytuałem) jest to, które wiedźma czy mag stworzą osobiście. Wkładają w nie wówczas nieocenioną energię własną i zaangażowanie, które – w połączeniu z właściwą intencją jest przepisem na sukces!

Sztuka tworzenia własnych zaklęć nie jest trudna. Wystarczy zachować kilka, prostych zasad, aby nasza praca magiczna przynosiła naprawdę wspaniałe rezultaty.

Aby stworzyć skuteczne zaklęcie, wykonaj poniższe kroki:

  1. Pomyśl nad celem – intencja i motywacja. Tylko Ty wiesz czego oczekujesz – jaki masz cel i uczucia z nim związane. Nikt bardziej trafnie niż Ty nie potrafi tego określić. Usiądź, zastanów się i stwórz w umyśle obraz – bądź malarzem marzeń!
  2. Opracuj rytuał – możesz posiłkować się informacjami z sieci, jeśli nie masz wystarczającej wiedzy na temat magii świec, magii kryształów i kamieni, czy jakiejkolwiek innej dziedziny. Możesz również skorzystać z mojej pomocy, wysyłając zapytanie. Adres e-mail dostępny jest w zakładce “Kontakt”.
  3. Stwórz zaklęcie. To najprzyjemniejsza i najciekawsza zarazem część Twojej pracy magicznej! Co do zasady uważa się, że zaklęcie powinno być rymowane. Proste rymy zdecydowanie bardziej pobudzają nasz umysł niż zwyczajne zdania. Dlatego nie ograniczaj swojej inwencji twórczej! Kiedy ja tworzę zaklęcia, zawsze daje wolne pole do działania mojemu rozumowi… Puść wodzę fantazji! Twoje zaklęcie nie musi wydawać się logiczne czy sensowne (a nawet lepiej, aby takie nie było!). Nie ograniczaj się – kreujesz swoje życie i rzeczywistość wokół siebie!
  4. Spisz wszystko w swojej Księdze Cieni (czy też magicznym notatniku – kwestia semantyki). Ułóż rytuał, wpisz zaklęcie, ustal dzień tygodnia, porę dnia i fazę Księżyca (lub pomiń je kompletnie – nie zawsze są wymagane!).

To wszystko! Moje gratulacje. Właśnie stworzyłeś / stworzyłaś swój pierwszy rytuał i zaklęcie. Wykorzystaj je i zobacz, jak rzeczywistość wokół Ciebie zmienia się każdego dnia!

Komentarze do wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *